ODO HAALT DE WINST IN DE SLOTFASE BINNEN.

Door Arno

Op een zonnig ODO veld werd zaterdagmiddag een derbymiddag afgewerkt. Zowel ODO 3, 2 als 1 hadden Valto als tegenstander. ODO 3 deed wat er van hen verwacht werd en hield met hun overwinning de koppositie vast. Goed voorbeeld voor de andere twee wedstrijden klonk het direct uit verschillende monden. ODO 2 was vandaag helaas niet lekker op schot en liep derhalve de hele wedstrijd achter de feiten aan en moest de punten aan Valto laten.
Hierna mocht het vlaggenschip het veld betreden. Na de winst van vorige week tegen de andere koploper Oranje Nassau, zou ook Valto het leven zuur gemaakt gaan worden. Onder leiding van scheidsrechter Voorbraak uit Oud Gastel werd de wedstrijd aangevangen. De eerste aanval van ODO was toch niet zo scherp als vorige week. Het lukte maar niet om een gaatje te vinden en veel aanvallen waren na het lossen van één schot al weer voorbij. Valto maakte hier dankbaar gebruik van en wist, hoewel de verdediging het goed dicht hield, na zes minuten uit een vrije bal het eerste doelpunt te scoren. Tien minuten later had de ODO aanval nog steeds de korf niet gevonden en werd er van vak gewisseld na de 0-2 van Valto. De omschakeling van de 2e vak was na ruim een kwartier verdedigen blijkbaar lastig, want er werd snel balverlies geleden en nog in dezelfde minuut scoorde Valto voor de derde keer. Het werd nu toch wel tijd dat ODO ging scoren, wilde we voorkomen dat er een onoverbrugbare achterstand zou ontstaan. Het was uiteindelijk Thijs in de 18e minuut die de 0 voor ODO van het bord schoot. Nog in dezelfde minuut zorgde Iris voor de aansluitingstreffer, maar helaas maakte Valto het verschil weer twee. Dit gaatje werd met doelpunten van Mark en Thijs geëgaliseerd en kon het ODO publiek zich gaan opmaken voor het sprintje naar de rust. Dit pakte voor ODO niet goed uit. Valto wist in tien minuten drie maal de korf te vinden, waar ODO slecht één doelpunt van Thijs tegenover kon zetten. Zo zochten we de kleedkamers op bij een 5-7 achterstand.
Wilde ODO de wedstrijd in zijn voordeel willen beslissen, dan zou er wel een tandje bij geschakeld moeten worden. De tweede helft werd dan ook feller aangevangen en duels werden aangegaan. Anton wist na zes minuten weer de korf te vinden, maar helaas had Valto het verschil eerder al weer op drie gebracht. ODO was echter scherper in het verdedigen, waardoor we steeds meer grip op de Lierse aanvallen kregen. Het was Marije die er voor zorgde dat het ODO publiek weer opveerde toen zij de aansluitingstreffer binnen schoot. Het werd wel weer 7-9, maar niet veel later mocht Willem vanaf de strafworpstip de 8-9 binnenschieten. Met nog een kwartier op de klok werd Sven in het veld gebracht om het tij te keren. Dit pakte goed uit want hij tekende voor de gelijkmaker. Valto raakte nu een beetje de weg kwijt en ging steeds meer foutjes maken. ODO profiteerde hier van en kon, onder luide aanmoedigingen van het publiek, steeds weer gaan aanvallen. Thijs wist ODO tien minuten voor tijd voor het eerst op voorsprong te zetten. In een laatste stuiptrekking van Valto werd dit weer weggewerkt, maar ODO was nu helemaal los. Willem wist in de slotfase met twee slimme doorlopen zijn tegenstander te kijk te zetten en maakte dat de eindstand 12-10 op het bord kwam te staan. Er moesten nog wel een drietal minuten gespeeld worden, maar ODO wist de voorsprong vast te houden. Er werd strak verdedigd zonder fouten te maken en de aanvallen werden zorgvuldig opgezet. Zo tikte de tijd weg en was ook koploper Valto het slachtoffer van ODO’s dadendrang. Met deze overwinning stijgt ODO één plaatsje op de ranglijst, maar het verschil met de staart blijft drie. Ook de beide staartploegen, Weidevogels en Achilles, wisten hun wedstrijden te winnen. Het wordt dus nog spannend in de komende wedstrijden nu het verschil tussen de kop en de staart maar 7 punten is geworden. ODO staat met vier punten achter koploper Oranje Nassau op een gedeelde 4e plaats. De volgende wedstrijd wordt in Den Haag gespeeld, waar Achilles de tegenstander is. In de thuiswedstrijd hebben we het tegen deze ploeg laten liggen, dus hebben we nog een appeltje met ze te schillen. Deze wedstrijd vindt plaats op 27 april, want volgende week is heel korfballend Nederland op de zaalfinale gericht en worden er geen competitiewedstrijden gespeeld. Publiek weer bedankt voor jullie support. Jullie hebben ons er weer doorheen gesleept. Hopelijk zien we u over twee weken weer in Den Haag.
Zie u in Den Haag, Arno.